National Geographic видаватимуть українською

125 років тому — 27 січня 1888 року — у Вашингтоні було офіційно засноване Національне географічне товариство США (National Geographic Society). Організація, якій судилося стати однією з провідних науково-освітніх інституцій у світі, була започаткована як клуб для елітної групи вчених та заможних людей, зацікавлених у подорожах.

13 січня 1888 року 33 дослідники зібралися обговорити «доцільність організації товариства, що сприяє примноженню та поширенню географічних знань», а вже за два тижні цей задум став реальністю. Першим президентом NGS був обраний Ґардінер Ґрін Габбард. Вже у жовтні 1888 року вийшов друком офіційний орган Товариства — National Geographic Magazine. У квітні 2013 року побачить світ українське видання легендарного журналу.

В квітні 2013 р. стартує українська локалізована версія часопису National Geographic«National Geographic Україна» .

Заступник головного редактора видання Дмитро Губенко привідкрив деякі деталі:
«Для команди NatGeoУкраїна дуже важливо знати, що ми маємо небайдужу аудиторію, яка із нетерпінням чекає на перший номер. Зрозуміло, що всім цікаво, якою буде концепція журналу та ступінь локалізації контенту. Поки що ми плануємо приблизно таке співвідношення американських та українських матеріалів: 75% на 25%. Можливо, у перших номерах буде навіть трохи більше іноземного контенту. Передусім це пов’язано з тим, що NatGeoУкраїна є не абсолютно самостійним виданням, а членом всесвітньої журнальної родини National Geographic, до якої зараз належать 39 видань. Усі вони працюють згідно з брендбуком, а за дотриманням правил пильно стежить National Geographic Society. Матеріали «материнського» — американського — журналу переважають практично в усіх місцевих версіях, при цьому їх вирізняє традиційно висока якість. Але українські матеріали в українській версії NatGeo неодмінно будуть, і їх відсоток поступово зростатиме. З часом запрацює і сайт журналу».

«Друзі, — анонсував також Дмитро Губенко, — в американському NatGeo є рубрика Your Shot, опублікувати своє фото в якій має шанс кожен фотограф-аматор світу (до речі, активно надсилають свої світлини й українці). В українській версії ми теж плануємо запровадити таку рубрику (з поки що умовною назвою «Ваш кадр»), тож запрошуємо всіх надсилати свої вдалі кадри на нашу редакційну пошту (ngm (а) sanomamedia.com.ua). Жодних вимог до фото ми поки не виставляємо, проте будемо більш раді отримати фото саме на українську тематику (розмір доданих файлів не повинен перевищувати 5 мб). Звісно, якщо у вас є геніальна фотографія, зроблена в іншій країні, то висилайте теж. Єдине прохання — намагайтеся брати не кількістю, а якістю :)»

Приємно, що часопис буде виходити українською мовою.

Ціна в 25,- грн. за примірник видається досить доступною.

Останні за часом запуску версії NatGeo у світі:
— перська (листопад 2012 року);
— грузинська, латиська та монгольська (жовтень 2012 року);
— естонська (жовтень 2011 року);
— арабська (жовтень 2010 року);
— литовська (жовтень 2009 року).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*