Гарний фільм не про заповіт Нобеля


Доволі динамічний і якісний детектив «Останній заповіт Нобеля» (Nobels Testamente), знятий за бестселером відомої шведської письменниці Лізи Марклунд (Liza Marklund), твори якої користуються доволі серйозною світової популярністю.

В себе на батьківшині письменниця є не тільки головним конкурентом іншого автора детективів Стіґа Ларссона («Дівчина з татуюванням дракона»), але й його ідейним співавтором. Авторка зробила героїнею свого твору журналістку Аніку Бенгцтон, що виявилася втягнутою в політичні і економічні скандали.

Аніка є втягнутою у цілий вир подій, який закручується після вбивства, що стається під час церемонії вручення Нобелівської премії. Вбивцю бачила тільки журналістка, яка поступово буде не лише головним свідком, але й головним розлідувачем.

Проте, розпочавши пошуки вбивці та замовника, вона наражає на небезпеку не лише себе, але й всіх, хто якось пов’язаний з цією справою.

«Останнє заповіт Нобеля» — це не тільки історія про сильну й вродливу жінку, яка готова ціною власного життя допомогти розкрити злочин, але й про темні сторони відомих шляхетних організацій, які не завжди ведуть свої справи у відповідності до заповітів власних засновників.

Ще однією палалелю між екранізацією творів Лізи Марклунд та автора «Дівчини з тату дракона» стало те, що трилогію Стіґа Ларссона «Міленіум» вперше екранізувала в 2009 році шведська кіностудія — Yellow Bird. Ця ж студія та її продюсери вирішили зняти й фільм про «заповіт Нобеля».

Таким чином, знавці та поціновувачі якісних цікавих детективних історій цілком можуть виявитись задоволеними з цієї шведської екранізації шведського світового бестселеру.