Тадас Блінда — борець проти Російської імперії


В український прокат вийшов цікавий фільм про народного месника, литовського «Робін Гуда», борця проти сваволі Російської імперії — Тадаса Блінду.

Фільм «Tadas Blinda. Pradzia» (у нашому перекладі — «Гаряче серце») — пріквел відомого радянського пригодницького фільму про знаменитого народного героя.

1861-й рік, Литва у складі Російської імперії. Політичні інтриги навколо скасування кріпацтва несподівано переростають в селянський бунт у віддаленому литовському селі. Кріпосний Тадас Блінда, сам того небажаючи, опиняється в епіцентрі подій, очоливши загін бунтарів. Разом з тим, Тадас закохується в дочку багатого землевласника. Чи залишиться він на чолі повстання, борючись до кінця проти гнітючого режиму царської Росії? Але тоді йому доведеться зректися любові до дочки свого заклятого ворога…

Тадас Блінда (1846—1877) — литовський народний герой, повстанець, народний месник 19-го століття. Став прообразом для декількох популярних книг, п’єс, фільмів, часто порівнюється з Робін Гудом.

Народився в селі Kinčiuliai, Тельшяйского повіту, в Жемайтії. У віці 20 років успадкував від батька 40 га землі.

Одружився, мав трьох дочок, і став старостою. Є кілька версій, що стало поворотним моментом у його житті, який привів до його майбутньої долі. Одна історія свідчить, що він брав участь у повстанні1863 року, і був засуджений до заслання в Сибір. Інша говорить, що господар тих земель, герцог Огінські (Oginskis), велів пороти йому деяких кріпаків, й розсердився, коли він відмовився це зробити, а потім випоров Блінду батогом.

Коли Блінда повстав і став жити поза законом, він зібрав групу послідовників в густих лісах поблизу Byvainė. Його прихильники стверджували, що він був останній Робін Гуд — він забирав у багатих і роздавав бідним. Його життя та діяльність породила багато народних легенд й переказів, в тому числі й про скарби, які він заховав у лісах.

Обставини його смерті також були предметом суперечок. Загально прийтяна версія, що князь Огінські, нарешті, зміг взяти реванш шляхом організації місцевих органів влади і вбив його. У 1993 році архівіст виявив документи про те, що Блінда був лінчований як конокрад 22 квітня 1877 року і похований у непосвячених кутку кладовища в Luokė. Ніяких слідів цього поховання не було знайдено.

1972 року в Литовський РСР було знято художній фільми «Тадас Блінда».


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*