Кірілл вважає, що православні не ходять на мітинги

Патріарх Кірілл закликав віруючих молитися за благополуччя Росії, а не ставати учасниками руху протесту, який розпочався в країні після виборів до Держдуми.

«Православні люди не вміють виходити на демонстрації, вони стоять в черзі до поясу пресвятої Богородиці. І якби пояс той був не місяць, а півроку, то не три мільйони, а 40-50 мільйонів стояли б у цій черзі. Ми це точно знаємо, тому що живемо в православній, у своїй в більшості, країні», — заявив патріарх Московський Кірілл після літургії, яку він здійснив у храмі Христа Спасителя в Москві, 1 лютого, у третю річницю своєї інтронізації, повідомляють «Подробности».

Заява патріарха прозвучала за три дні до мітингу «За чесні вибори» в Москві.

Як зазначив патріарх, православні «не виходять на демонстрації, їхніх голосів не чути, вони моляться в тиші монастирів, в келіях, будинках, але переживають всім серцем за те, що відбувається сьогодні з народом нашим».

Глава РПЦ вірить, що «Бог може напоумити і зміцнити народ йти по шляху, який сприятиме духовному, моральному зростанню особистості і суспільства, розвитку національної самосвідомості, базових цінностей в житті нашого багатонаціонального народу».

Одночасно Кірілл закликав народ до пильності.

«Пам’ятайте, що найгучніший крик і саме пронизливе слово не завжди є правильним, вірним і чесним. … В молитві, духовному подвигу сила народу, бо в глибині цього подвигу відкривається нам Божа правда і Божий задум, в тому числі і щодо нашої вітчизни Святої Русі» – підкреслив патріарх.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*