В УАПЦ заявили, що Філарет прибрав всіх своїх конкурентів

Коментуючи повідомлення ЗМІ про розкол в лавах УАПЦ, її прес-служба вирішила не повідомляти факти з життя церкви, або розповідати про стан справ в ній,

а прийняла рішення «чіста по-християнські»  звинуватити в усьому журналістів та представників інших церков.

Про це йдеться в статті Про “нечисте око” “незалежних журналістів” та “експертів”:

Не дивлячись на те, що УАПЦ поки не може собі дозволити утримувати на платній основі штат журналістів та публіцистів, які могли б постійно пропагувати близькі нам погляди (як це давно є в інших юрисдикціях і церквах), надалі ми все-ж сподіваємось на порядність тих людей, які за свідоме очорнення у ЗМІ нашої Церкви отримують гроші деінде. Ми знаємо таких людей поіменно, знаємо усі їхні «житія та діяння», навіть те, за скільки вони продаються, і за скільки їх можна купити. Мав би більше грошей, скупив би їх усіх для колекції. Нагадаю, що Христос суворо покарає кожного, хто буде серед людей свідомо зводити наклепи, розповсюджувати неправду про Церкву Божу.

….
Цікаво лише чому ніхто з тих хто критикував, у даному тексті не побачив жодних позитивів? Відповідає на це питання Сам Христос : «Око то світильник для тіла. Тож як око твоє буде здорове, то й усе тіло твоє буде світле. А коли б твоє око лихе було, то й усе тіло твоє буде темне. Отож, коли світло, що в тобі, є темрява, то яка ж то велика та темрява!» (Мф.6:22-23)

В уніатській церкві триває жорстокий розбрат між прибічниками патріархату і його противниками, між владиками очолюваними архієпископом Святославом та владиками з Правовірної УГКЦ, зі своїм «альтернативним» патріархом. Нині діє ще низка католицьких сект, наприклад, відома “Тернопільська” секта, що визнає своїм лідером Папу Римського. Сутички між цими групами часто доходять і до крові…

В Московському Патріархаті, самі бачите, яке пекло відкрилось, коли Владику-митрополита Володимира ще живим хочуть закопати в землю «доброзичливці» та його ж духовні діти. І буквально на наших з вами очах відбувається безкоштовна церковно-циркова вистава за участі найвідомиших російських ієрархів.

Правда, лише в Київському Патріархаті на даний момент питання єдності єпископату так гостро не стоїть. Усі конкуренти ( чи вороги) владики Філарета або давно були виведені зі складу УПЦ КП, або самі утекли, або померли від невідомих хвороб, при невияснених до кінця обставинах. Їхнє місце зайняли інші люди, хоча й розлучені чи сімейні єпископи, але цілком благонадійні та послушні своєму лідеру. Головне тут, як кажуть, не задавати зайвих запитань, і уважно слухати. Тож, здається, що питання проблем УАПЦ вигідно роздмухувати лиш для того, щоб відвести увагу громадськості від інших юрисдикцій, і набагато більших проблем, які у них існують.

Я ще раз хочу офіційно підтвердити, що жодного розколу в УАПЦ немає, і не буде.

…..
А на майбутнє я, як завжди, буду радий співпрацювати з усіма, хто пише, чи хоче писати правду про церковне сьогодення УАПЦ . Отримати інформацію з перших рук і адекватно передати її читачам – це перша справа для професійного журналіста. Незрозуміло лиш чому про наше внутрішнє життя питають усіх, а тільки не нас? Невже знову відродився чин прозорливих праведників, які краще нас самих знають про те, що відбувається в нашій Церкві? Щось я сильно в цьому сумніваюсь, бо особисто знаю більшість з цих «експертів». Сподіваюсь, що грядущий час Великого посту напоумить їх переглянути власні стосунки з Богом і людьми. В чому числі і з представниками Української Автокефальної Православної Церкви.»

Кірілл вважає, що православні не ходять на мітинги

Патріарх Кірілл закликав віруючих молитися за благополуччя Росії, а не ставати учасниками руху протесту, який розпочався в країні після виборів до Держдуми.

«Православні люди не вміють виходити на демонстрації, вони стоять в черзі до поясу пресвятої Богородиці. І якби пояс той був не місяць, а півроку, то не три мільйони, а 40-50 мільйонів стояли б у цій черзі. Ми це точно знаємо, тому що живемо в православній, у своїй в більшості, країні», — заявив патріарх Московський Кірілл після літургії, яку він здійснив у храмі Христа Спасителя в Москві, 1 лютого, у третю річницю своєї інтронізації, повідомляють «Подробности».

Заява патріарха прозвучала за три дні до мітингу «За чесні вибори» в Москві.

Як зазначив патріарх, православні «не виходять на демонстрації, їхніх голосів не чути, вони моляться в тиші монастирів, в келіях, будинках, але переживають всім серцем за те, що відбувається сьогодні з народом нашим».

Глава РПЦ вірить, що «Бог може напоумити і зміцнити народ йти по шляху, який сприятиме духовному, моральному зростанню особистості і суспільства, розвитку національної самосвідомості, базових цінностей в житті нашого багатонаціонального народу».

Одночасно Кірілл закликав народ до пильності.

«Пам’ятайте, що найгучніший крик і саме пронизливе слово не завжди є правильним, вірним і чесним. … В молитві, духовному подвигу сила народу, бо в глибині цього подвигу відкривається нам Божа правда і Божий задум, в тому числі і щодо нашої вітчизни Святої Русі» – підкреслив патріарх.