ЛІДЕРИ РЕЛІГІЙ СВІТУ ЗУСТРІЛИСЬ У АССІЗІ

27 жовтня в Ассізі (Італія) відбулась зустріч глав та представників всіх релігій світу та атеїстів. Більше 200 делегацій з 50 країн світу взяли участь у «Дні роздумів, діалогу та молитви за мир та справедливість у світі», що відбувся за ініціативи Папи Римського Бенедикта ХVІ.

Спільна зустріч лідерів церковних організацій, що відбулась за у місті Ассіза, на запрошення Папи Римського, була присвячена пошуку діалогу між релігіями та пошуку шляхів до миру в сучасному світі. Захід, на який з’їхались представники більшості світових релігій та вірувань, а також атеїсти, відбулась у формі паломництва та спільних роздумів та медитацій.

Як повідомляє офіційний сайт Ватикану (http://www.news.va), християнство було представлено 31 делегацією, з них 17 делегатів представляли Східні Церкви та 13 делегацій протестантських церков. 48 делегатів-мусульман прибули з Йорданії, Ізраїлю, Єгипта, Лівана, Алжира, Марокко, Ірану, Туреччини, Саудівської Аравії, Албанії, Боснії-Герцеговини, Болгарії, Азербайджану, Таджикистану та інших країн. До Італії також прибули 67 буддистів, 6 індуїстських лідерів, представники міжнародни єврейських організацій та Головний рабин Ізраїлю, президент конфуціанської асоціації Південної Кореї, президент даоської асоціації прийде з Гонконгу, синтоїстська делегація з Японії, сикхи, зороастрійці, представники традиційних народних релігій з Африки, Америки та Азії, а також чотири науковця-атеїста.Також на зустріч лідерів світових релігій прибули 16 делегацій офіційних делегацій з 11 країн, у тому числі з США та Китаю.

Вселенський Константинопольський патріарх Вархоломій, який очолив православну делегацію, у виступі перед делегатами заявив, що саме релігійні лідери своїми діями повинні показати, що «ми не прагнемо жити один проти іншого, але разом з одним з одним, у спільному прагненні до істини і світу». Розмірковуючи над на драматичними подіями т.з. «арабської весни», Вселенський патріарх відзначив, що роль релігії в розпалі цих заворушень залишається неоднозначною. Він також висловив занепокоєність всіх християнських лідерів для утисків християнських громад на Близькому Сході.

На важливісті для всього світу встановлення миру на Близькому Сході, підкреслив й президент Всесвітньої лютеранської федерації Мартін Юнге. Він також зазначив, що релігійні лідери не повинні оцінювати те, що зараз відбувається тут на форумі, у відриві від того, що прості люди роблять у себе в країнах, «спонукані до цього вірою або релігійними гаслами». Саме знайти можливості сприяти досягненню справедливості й миру було основним лейтмотивом усіх зустрічей релігійних лідерів у Ассізі.

Виступаючи із заключним словом перед делегатами, Папа Римський Бенедикт ХVІ підкреслив, що хто б якої релігії не дотримувався, всі люди «шукають правду, шукають істинного Бога». Тому він закликав учасників зустрічі в Ассізі бути разом на шляху до істини, займати активну позицію у у відстоюванні мирного розвитку суспільства та бути «паломниками істини, паломниками миру».

Нагадаємо, що ця зустріч була присвячена також відзначенню 25-ї річниці першої історичної міжрелігійної зустрічі лідерів світових церков, що відбулась 27 жовтня 1986 року, також в Ассізі з ініціативи Папи Івана Павла ІІ.

 

 

Патріарх Московський відвідає Молдову

8-10 жовтня 2011 року Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідає з Первосвятительським візитом Молдову – про це повідомив офіційний сайт РПЦ .

Нагадаємо, що за визначеннями ідеологів Російського православ’я та відповідно до неодноразових заяв самого Кирила – Молдова, як і Україна, відноситься до т.з. «Русского мира». При цьому в Молдові, наразі, існують дві паралельні православні митрополії: російська та румунська. Обидві претендують на своє ексклюзивне право вважатися «канонічною», проте цей конфлікт може були розв’язаний або за їх взаємної згоди, або на Всеправославному Соборі всіх православних церков.

Відповідно до графіка візиту, патріарх Кирило прибуває до Кишинева ввечері 8 жовтня. Після прибуття він відвідає кафедральний собор на честь Різдва Христового, в якому 9 жовтня проведе Божественну літургію. Також планується низка офіційних церемоній з покладанням квітів та візити до педіатричного відділення Республіканського онкологічного інституту та Куркинського чоловічого монастиря. Заплановані й зустрічі патріарха з представниками політичного керівництва країни.

Проте, раніше в молдавських ЗМІ проходила інформація, що влада республіки відмовилась прийняти лідера Російської православної церкви на державному рівні. Після цього візит було дещо скорочено та скасовано відвідування Гагаузької автономії та Придністров’я.

Слід відзначити, що попередній закордонний візит Кирила був до Буковини, яка разом з Молдовою тривалий час знаходилась в межах Молдавською (Русо-Влахської) митрополії у складі Вселенського Константинопльського патріархату.