Самі собі не допоможем — ніхто не поможе.

 

В черговий раз нам кажуть пройті, але гіркі слова.

Якщо не об'єднаєтесь ви — приєднають вас. і нагнуть…

 

Якщо українці неспроможні порозумітися для захисту власної незалежності, то світ не допоможе! Про песимістичні оцінки української кризи у Вашингтоні, гру Росії у «велику державу» та зовнішньополітичні пріоритети адміністрації Барака Обами в інтерв’ю польському тижневику Newsweek Polska розповів відомий політолог Збіґнєв Бжезінський. 

З: Владімір Путін в Давосі та нещодавно Сєргєй Лавров у Мюнхені представили концепцію світу, в якому є місце для Росії як наддержави. Вона в змозі виконувати таку роль?

В: Ми не повинні гратися в ярлики, котрі для росіян з точки зору престижу дуже важливі. Ми не надаємо почесних титулів світової держави окремим країнам. Ми вважаємо їх партнерами. Якщо вони відчувають психологічну потребу обманювати себе, ніби вони велика держава, нехай бавляться. Ми не повинні цього ані підтверджувати, ані заперечувати – свідоме та цілеспрямоване заперечення тільки їх дратує і нічого конкретного не приносить. Якби мене спитали про моє ставлення, то мені здається, що росіяни – це світова держава лише в одному: як спільно з кимось іншим здійснити самогубство за допомогою зброї масового знищення в глобальному масштабі. У цій справі Росія рівна зі Сполученими Штатами. А в усіх інших сферах – не лише економічних та фінансових, а й, наприклад, в демографічній ситуації чи розвитку інфраструктури – у довгостроковій перспективі їй не місце навіть у першій десятці.

 З: Як нова адміністрація оцінює політичну кризу в Україні? Чи існує небезпека, що американці охололи до Києва?

В: Оцінки песимістичні. Я не хочу накликати біду, але до певної міри побоювання цілком виправдані. Зрештою, складно брати активну участь у майбутньому України, якщо самі українці виявляються неспроможними порозумітися для захисту власної незалежності.

З: То підтримка незалежності України та Грузії, що була пріоритетом за часів адміністрації Буша, тепер перестане бути важливою?

В: Насамперед не варто об’єднувати ці держави в одне ціле, бо в кожній із них своя ситуація. Україна – це дуже важлива країна для майбутнього Росії. Якщо вона піде в напрямку Заходу, Росія з часом муситиме також до нього наблизитися вже не як імперіалістична країна. Тому питання України таке важливе для євразійського контексту. Звичайно, це не означає, що коли хтось не готовий послідовно діяти в інтересах власної незалежності, то це можна зробити замість нього. Якби у Польщі забракло такого ставлення після 1990 року, вона не була б ані в НАТО, ані в Європейському Союзі.

 

РПЦ на службі імперії

 

Перший закордонний візит 16-ий Патріарх Московський здійснить в Україну

Першу після свого обрання пастирську поїздку Предстоятель Російської Православної Церкви (РПЦ) Патріарх Кирил здійснив до Смоленська. Саме там Московський Патріарх заявив, що першу закордонну поїздку хотів би здійснити в Україну.

“Я хотел бы посетить мать городов русских — Киев, нашу древнюю столицу и центр русского православия”, — сказал патриарх.

“С помощью Божьей я буду продолжать все то, что я делал ранее, — путешествовать, молиться с людьми, служить, проповедовать, общаться”, — сказал патриарх Кирилл и при этом заверил, что Церковь будет говорить с народом на "понятном языке".

P.S. Естественно — "общепонятный язык" это русский. А говорить он будет о том, что пора бы Матери городов Руських вернуться к старшему (младшему) брату в прислужники.

………………………………………………………………………………………………………….

Всі європейські (отже й Українська) церкви ніколи не визнавали зверхності держави над собою. Іноді церква була зверхницею держави (католицька, кальвінська). Жодна церква у світі, крім московської та турецької (магометанської), не були ніколи під владою держави. Турецька стала 1921 р. вільною, незалежною від держави. Лише одна московська як була, так і лишилася досі рабинею і служкою держави.

„Наша московська церква віддала себе беззастережно на послугу державі, щоб мати від держави запоруку свого існування і пільг. Вказані в державних карних законах способи примусу та насильства – це властиво єдина зброя, якою наша церква бореться з відступниками та іншою вірою. Крихка і сумнівна єдність нашої церкви тримається лише насильством і фальшем, що їх наша держава не лише визнає, а й сама робить. Наприклад, підробляє документи вигаданого церковного Собору, або переклади документів Вселенських Соборів. Уся оборонна і наступальна діяльність нашої церкви – це суцільне шахрайство, фальш і брехня, що чиняться безкарно, під захистом державної цензури, яка дуже пильнує, щоб хтось не відкрив тих шахрайств… Наша московська церква визнає саму засаду зверхності держави над Церквою і потребу державного керування церквою. Ця засада і записана в державних і церковних законах". — В. Соловйов. „Россия и Вселенская Церковь"; V. Solovieff. „La Russia et l'Eglise Universelle".

У ХХ ст. московський митрополит Ніколай наказав світити лампадки перед образом Й. Сталіна, як перед іконою. Наказав, бо ж „царь богоподобен есть".

Звичайний промисловий робітник, 30-річний комуніст, безбожник Ніколай Ротов раптово став 1960 р. фактичним московським патріархом (офіційно – митрополитом). Закордонні росіяни кажуть, що у тому нема нічого дивного, бо ж комуністичний бозбожницький уряд зробив його митрополитом.

„Начальніце" ж, тобто уряд монархічний до 1917 року і уряд соціалістичний по 1917 році, наказали церкві бути таємною державною поліціанткою, і московські патріархи, митрополити, єпископи веліли священикам виказувати поліції таємну сповідь своїх парохіян. А за законами церкви сповідь є святим таїнством, і тому церква знімає священицький сан, якщо священик порушив таїну сповіді, хоч би злочин був найжахливіший, і злочинець небезпечний суспільству. Отже, московські єпископи свідомо порушили святі канони, свідомо наказували священикам виявляти поліції таємницю сповіді. Так низько не падала жодна церква в світі.

Нема нічого дивного, що коли відроджувалася в 1920-х роках Українська Національна (Автокефальна) Церква, то ВСІ – без єдиного винятку – московські єпископи та священики в Україні самі охоче пішли на службу в ЧК (таємна поліція), щоб нищити „изменников-сепаратистов". Вони більше за будь-кого допомогли московській поліції (ЧК) вигубити всіх єпископів та священиків УАПЦ.

Так само нищили 1946 р. Українську Греко-Католицьку Церкву (вона мала в 1939 р. 3800 тисяч парафіян у 2226 парафіях і 2275 священиків). Власне „демократический" патріарх Алексій лише докінчив 1946 р. те, чого не встиг зробити 1915 р. монархічний „патріарх" (обер-прокурор Св. Синоду) К. Побєдоносцев.

Якщо за монархічної було в Україні дві Богословські Академії (у Києві і Львові) та 9 богословських середніх шкіл (семінарій), то тепер нема жодної академії і лише дві семінарії (в Московщині є дві богословські академії і чимало середніх богословських шкіл), і то в маленькому Луцьку та в інтернаціональній Одесі (раніш їх там не було). Боїться Московщина Києва.

Московська церква боронила московську імперію від революціонерів до 1917 р. і боронить після 1917. Московський патріарх Сергій Староградський уклав 1929 р. угоду з урядом СРСР, якою підтвердив стару зверхність уряду над церквою і якою зобов'язався служити владі СРСР, бо вона – як він проголосив у своєму „послании" – від Бога походить. Уряд відновив Св. Синод, нічого не змінивши в його устрої, крім назви, перезвавши на „Совет по делам Русской Церкви", що фактично і правно є міністерством (міністр Г. Карпов – комуніст). Єпископи та священики одержують від уряду сталу платню; єпископ – таку, як генерал.

Джерело