У світі відзначають День Перемоги

 

День Перемоги сьогодні відзначають у світі. Це свято, встановлене на ознаменування перемоги над нацистською Німеччиною у Великій вітчизняній війні 1941-45 років.

 

8 травня 1945 року в Берліні було підписано угоду про повну та беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини.

Відтоді більшість країн Європи святкують День Перемоги 8 травня.

Саме 8 травня 1945 року пізно ввечері набував чинності акт про капітуляцію Німеччини, підписаний у Реймсі у Франції напередодні, в ніч на 7 травня, тому європейські держави і США святкують перемогу саме цього дня.

Але на наполягання СРСР пізно ввечері 8 травня 1945 року за центральноєвропейським часом під Берліном було підписано другий акт про капітуляцію. На цю хвилю через різницю в часі в Москві вже настало 9 травня. Відтак у колишньому СРСР і тодішніх соціалістичних країнах, а тепер в Україні, Росії й інших післярадянських державах День Перемоги над нацизмом відзначають 9 травня.

Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією від 22 листопада 2004 року проголосила обидва дні, 8 і 9 травня, днями пам’яті і примирення як данину пам’яті всім жертвам Другої Світової війни.

 

У світі відзначають День Перемоги: 5 комментариев

  1. Незнаю, що вони святкують, бо скоріше це траур…

  2. Цікаво, що не у всіх европейських країнах святкують перемогу. Наприклад, якщо у Франції 8 травня це свято і вихідний день, то у Великобританії взагалі не почути і не відчути якихось згадувань про цю подію.

  3. День победы в СССР сделали выходным днем только в 1965 году. Странно, не правда ли?

Обсуждение закрыто.