Віруючих — зі Святом !

 

У християнському світі Великдень символізує позбавлення від зла і початок нового життя. Цьогоріч Римо-Католицька Церква і деякі інші христини, які живуть за Григоріанським календарем, відзначають Воскресіння 23 березня. Великдень – головне християнське свято, встановлене на честь чудесного Воскресіння на третій день після розп'яття на хресті Ісуса Христа.

На початках християни по різному святкували Пасху — більшість в неділю після юдейської Пасхи, інші — в день юдейської Пасхи, 14 нісана. У 325 році на Першому Вселенському Соборі було запроваджено святкувати Пасху в неділю після першої повні місяця після весняного рівнодення.

Після запровадження Григоріанського календаря між східними і західними християнами також склалася різниця у датах Пасхи і може становити до 5-ти тижнів, як є цього року. В певні роки дати святкування можуть збігатися, як це було минулого року. пасхальний календар

Традиція дарувати на Пасху яйця, символи нового життя, є загальною для всіх європейських народів. Кульмінацією «католицького Великодня», як у нас його називають, є традиційне головне недільне Богослужіння у Ватикані на площі св. Петра, яке незмінно здійснює Глава Католицької Церкви — Папа Римський. 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*